UNDP VE İçisleri Bakanlığı İle

UNDP VE İçisleri Bakanlığı İleUNDP VE İçisleri Bakanlığının is birligi ile hayata gecen İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında Farkındalık Artırma Etkinliklerinin İlk Turu Çorlu ile Başladı

İç güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Güçlendirilmesi Projesi III. Aşama kapsamında düzenlenmesi planlanan yirmi adet Farkındalık Artırma Etkinliğinin ilk turu Çorlu ile başladı. Pandemi koşulları nedeniyle çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinliğe, Çorlu Yerel Önleme ve Güvenlik Kurulu üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK temsilcileri, UNDP temsilcileri ve basın mensuplarından oluşan yaklaşık 50 kişi katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmaları; İçişleri Bakanlığı, Kaçakçılık, İstihbarat, Harekât ve Bilgi Toplama Dairesi, İç İşleri Uzmanı Hasan Ali Taşlı, Proje Baş Teknik Danışmanı Sebastian Roche ve Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı tarafından gerçekleştirildi. Uluslararası Kıdemli Uzman, Mathieu ZAGRODSKI tarafından gerçekleştirilen “Vatandaşı Dâhil Etmenin ve Suçu Engellemenin Bir Yolu olarak Toplum Odaklı Polislik” başlıklı sunumun ardından Kamuoyu Yoklamalarından Sorumlu Kıdemli Uzman Ömer Bilen söz alarak Çorlu Güvenlik Araştırması Sonuçları katılımcılarla paylaştı.

Etkinliğin öğleden sonraki bölümünde projenin İstanbul, Tekirdağ ve İzmir Bölge Koordinatörü Serra titiz yönetiminde bir panel gerçekleştirildi. İç Güvenliğin Sağlanmasına Çok Paydaşlı Bir Destek Mekanizması: Yerel Önleme ve Güvenlik Kurulları, Çorlu Örneği isimli panelde; Çorlu Kadın Haklarını Koruma Derneği Başkanı Feray Karagöz, Çorlu Kent Konseyi Genel Sekreteri Recep Aygün Ömürveren, Yeşilay Çorlu Şube Başkanı Serkan Alkan, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Ezgi Cankurt ve Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amiri Aykut Akraç geliştirdikleri yerel eylem planlarına ilişkin katılımcılara bilgi verdiler.

Farkındalık Artırma Etkinliklerin ilk turu Buca ve Beşiktaş ile devam edecek.

Haberle ilgili diğer Fotoğraflar