Sarılar Mahalle Meclisi Kurulması

Sarılar Mahalle Meclisi KurulmasıSarılar Mahalle Meclisinin oluşturulması için ilk toplantısı 14.01.2021 Perşembe günü Çorlu Belediyesi Başkanı Sayın Ahmet SARIKURT, Çorlu Kent Konseyi Başkanı Sayın Mehmet Ali YAVUZ, Sarılar Mahallesi Muhtarı Sayın Fuat DÖNER, Çorlu Kent Konseyi Genel Sekreteri Sayın Aygün Recep ÖMÜRVEREN, Engelli Meclisi Başkanı Sayın Yasemin AY YÜKSEL, mahallede bulunan dernek, kamu kurum kuruluşlarının temsilcileri ve mahalle sakinlerinin de katılımı ile Sarılar Mahallesi köy kahvesinde gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleştirilen toplantıda katılımcılara mahalle meclisinin kuruluş amaç ve ilkeleri anlatılmış olup üyelerle tanışılmış ve çalışma guruplarının oluşturulmasına karar verilerek toplantı sona erdirilmiştir.

ÇORLU BELEDİYE BAŞKAN SAYIN AHMET SARIKURT

Çorlu Kent Konseyini ve mahalle meclislerini önemsiyorum siyasetten bağımsız belediye ile ilişkisi olan ancak belediye başkanını talimatıyla hareket etmeyen bir yapı vatandaşların hissettiği her konu ile ilgili sorunları kurumsal bir yapıyla gündeme taşıma fırsatı sunuyor sadece belediye nezdinde değil diğer kurumlar nezdinde de mahallenin ihtiyaçlarını takip etmeye yönelik bir yapı oluşuyor bundan dolayı çok memnuniyet duyuyorum. Çorlu belediyesi olarak da kent konseyimizi ve mahalle meclislerimizin çalışmalarını destekliyorum, dedi.

ÇORLU KENTKONSEYİ BAŞKANI SAYIN MEHMET ALİ YAVUZ

Kent konseyleri nedir ne değildir mahalle meclislerinin önemi hakkında kısaca konuşan Başkan Yavuz, kent konseylerinin hiçbir siyasi amaç gözetmeden her siyasi partinin üyelerinin de olduğu, tüm kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile halkın gönlülük esasına dayalı olarak katıldığı bir oluşum olması sebebiyle ortak akıl çerçevesinde şehri daha yaşanabilir bir noktaya getirebilmek sorunlara çözüm önerileri sunabilmek ve her türlü konuda bir farkındalık ve duyarlılık sağlayabilmek için elimizden geldiğince çalışmalarımızı sürdüreceğiz, dedi.

ÇORU KENT KONSEYİ SARILAR MAHALLE MECLİSİ BAŞKANI SAYIN FUAT DÖNER

Mahallemizin sorunlarını şimdi kent konseyi mahalle meclisi sayesinde çok daha kuvvetli bir şekilde yansıtıp çözümlerine katkı sağlayacağız, oluşturulacak olan çalışma guruplarıyla eğitim, sağlık, çevre, tarım ve hayvancılık başta olmak üzere birçok konuda ortak akıl ile mahalle meclisi çalışmalarını yürüteceğiz, dedi.

ÇORLU KENT KONSEYİ GENEL SEKRETERİ SAYIN AYGÜN RECEP ÖMÜRVEREN

Çorlu Kent Konseyi olarak Reşadiye Mahallesi’nden sonra Sarılar Mahalle meclisimizi de kurmuş bulunmaktayız. Sarılar mahalle meclisimiz kent konseyimizin ikinci mahalle meclisi olmakla beraber Trakya’daki kırsal alanda kurulan ilk mahalle meclisi olması sebebi ile bizim için çok önem arzetmektedir. Çorlumuzda bulunan 26 mahallenin 2 sinde mahalle meclisini kurmayı başardık. Bu yıl içinde pandemi şartlarının düzelmesi ile geriye kalan 24 mahallemizde de meclislerimizi oluşturmayı hedefliyoruz, dedi.

Haberle ilgili diğer Fotoğraflar